fbpx

Ücretli Reklam (Paid Advertising) - Ücretli reklamcılık, ücretli reklam ve yayın yerleşimlerini ifade eder. Çevrimiçi ücretli reklamcılık, PPC reklamcılığını, görüntülü reklamları ve markalı içeriği içerir. Ücretli reklamcılık, gelir artışı ve marka bilinirliği oluşturan stratejik pazarlamadır. Başka bir deyişle, ücretli reklam organik reklam değildir. Pazarlamacılar, reklamlarının ve içeriğinin görüntülenmesi için ödeme yapar.

UTM Takip Kodu (UTM Tracking Code) - UTM izleme kodu, özel bir URL'ye ekleyebileceğiniz basit bir kod anlamına gelir. Kod, bir kaynak, aracı ve kampanya adını izlemek için kullanılır. UTM takip kodları ile pazarlamacılar, Google Analytics ile site ziyaretçilerinin varış kaynağını ve kampanyasını bilirler.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler (Long Tail Keywords) - Uzun kuyruk anahtar kelimeler, daha uzun olan ve bir kullanıcı arama sorgusunu eşleştirmede daha spesifik olan bir anahtar kelime öbeği anlamına gelir. Uzun kuyruklu bir anahtar kelime, kısa anahtar kelime öbekleri kadar sık ​​aranmaz; ancak, arandığında daha yüksek bir arama amacına sahiptir. Pazarlamacılar için uzun kuyruk anahtar kelimeler avantajlıdır çünkü çoğu zaman anahtar kelimeyi kullanırken daha az rekabet vardır.