fbpx

Yatırım Getirisi (ROI – Return On Investment) - ROI, Yatırım Getirisi'nin kısaltmasını ifade eder. Bir reklamverenin pozitif bir YG'ye sahip olması için, reklamverenin kampanya için cepten yaptığı harcamalardan daha yüksek bir gelire sahip olması gerekir. Başka bir deyişle, bir pazarlamacı kampanyadan harcadıklarından daha fazla para kazanmalıdır.

Yeniden Pazarlama (Remarketing) - Yeniden pazarlama(remarketing), ürünü görüntüledikten veya bir web sitesini ziyaret ettikten sonra tüketicilere gösterilen bir tür ücretli reklam anlamına gelir. Bir tüketici bir siteyi ziyaret ettiğinde, bir "çerez" veri toplar ve ziyaretin verilerini ziyaretçinin tarayıcısında saklar. Bir ziyaretçi başka bir siteyi ziyaret ettiğinde veya internette gezinirken, çerez, yeniden pazarlama reklamlarının görüntülenmesine izin verebilir. Yeniden pazarlama reklamları, markayı veya ürünü tüketicilerin zihninde tutma ve onları mal veya hizmetleri satın almak üzere sitelerine geri döndürme girişimleridir.

Yerel SEO (Local SEO) - Yerel SEO, yerel arama motoru optimizasyonunu ifade eder. Yerel arama motoru optimizasyonu, organik arama motoru sonuç sayfalarında görünürlük web sitesi veya web sayfası görünürlüğü oluşturmak olduğu için arama motoru optimizasyonuna benzer. Pazarlamacılar, işlerini yerel olarak pazarlamak için yerel SEO kullanır. Başka bir deyişle, yerel SEO, işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini yerel müşterilere tanıtmasına yardımcı olmak için kullanılır.

Yönlendirme Trafiği (Referral Traffic) - Yönlendirme Trafiği, müşterilerden, ortaklardan veya çalışanlardan yararlanmaya yönelik bir pazarlama yöntemini ifade eder. Girişimciler, tüketiciler, müşteriler ve ortaklar, bir ürün veya hizmeti tanıtmak veya bunlarla etkileşime geçmek için kişisel ve profesyonel bir ağa yönlendirilir. Yönlendirme pazarlaması güvenilir bir pazarlama stratejisidir ve müşterileri tüketici ve B2B markalarından ürün ve hizmetler önermeye teşvik etmeyi ve ödüllendirmeyi içerir.

YouTube Reklamcılığı (YouTube Advertising) - YouTube reklamcılığı, YouTube'daki reklamları ifade eder. YouTube, pazarlamacılara altı reklam biçimi sunar. Reklam biçimleri arasında görüntülü reklamlar, atlanabilir video, yer paylaşımlı reklamlar, atlanamayan video reklamlar, sponsorlu kartlar ve tampon reklamlar bulunur. Google AdWords platformu, pazarlamacıların reklam oluşturmasına ve yayınlamasına olanak tanır.