fbpx

İçerik Pazarlaması (Content Marketing) - İçerik pazarlaması, materyalin çevrimiçi olarak oluşturulması ve dağıtılması anlamına gelir. Örnek olarak, bloglar, videolar ve sosyal medya gönderileri sıralanabilir. İçerik pazarlaması, kullanıcılara bilgi sağlamak için oluşturulur, bu nedenle bir markayı açıkça tanıtmaz.

İçerik Yükseltme (Content Upgrade) - İçerik yükseltme, tüketicilere e-posta adresleri karşılığında sağlanan bonus içeriği ifade eder. İçerik yükseltmeleri, e-postaların bir posta listesi için kullanılmadığı şekilde benzersiz olarak kabul edilir. Site aracılığıyla sunulan ve siteye veya ziyaretçinin ilgi alanına özel bir konu veya konuya özel talep edilen bilgileri sağlamalıdırlar.

İlk Sayfa (First Page) - Bir site, Google arama sonuçlarının ilk sayfasında yer aldığında.

Instagram Hikayeleri (Instagram Stories) - Instagram hikayeleri, bir video veya resim gönderisinin hikayesini ifade eder. Başka bir deyişle, bir Instagram üyesi, profil sayfasında hikayesi olan bir resim veya video yayınlar. Instagram, gönderiyi profil resminin etrafında renkli bir halka ile görüntüler ve kullanıcılar üyenin hikayesini okumak için ona dokunabilir. Bir kez dokunulduğunda, resim veya fotoğraf takipçilerin beslemelerinin en üstünde bir satırda görünecek ve hikayeyi okumak için dokunulabilecek.

Instagram Reklamcılığı (Instagram Advertising) - Instagram Reklamcılığı, Instagram platformunda ücretli reklamcılık anlamına gelir. Reklam, ücretli bir reklamdır, yani reklamverenler reklamlarının görüntülenmesi için ödeme yapar. Pazarlamacılar daha önemli ve daha hedefli kitlelere ulaşabilir. Instagram reklamcılığı ile pazarlamacılar, reklam için bağlam içeren görseller veya videolar kullanır.

Instagram TV - Instagram TV, kullanıcıların bir videoyu paylaşmasına ve görüntülemesine olanak tanıyan bir Instagram uygulamasına atıfta bulunur. Instagram TV formatı, kullanıcının yükleyebileceği içeriğin uzunluğu olan Instagram Hikayeleri gibidir. Instagram TV ile bir saate kadar içerik ve video yüklenebiliyor ve videolar 24 saat sonra kullanıcının hesabından silinmiyor. Instagram TV'ye standart Instagram uygulamasından veya ayrı bir IGTV uygulamasından erişilebilir.

Isı Haritası (Heatmap) - Isı haritası, bir siteye gelen ziyaretçilerin sitedeyken nasıl etkileşime girdiğinin grafiksel bir temsilini ifade eder. Isı eşleme, web yöneticilerinin bir sayfadaki ziyaretçi tıklamalarını, sayfada nereye tıkladıklarını, ziyaretçilerin bir sayfada nasıl gezindiklerini ve bir sayfadayken neyin üzerine geldiklerini izlemelerine olanak tanıyan bir yazılımdır. Isı haritaları, pazarlamacıların ziyaretçilerin sitelerindeyken nasıl davrandıklarını belirlemelerine yardımcı olur. Isı eşleme, web sitelerini daha iyi tasarlamalarına ve optimize etmelerine olanak tanıyan ziyaretçi davranış verilerinin toplanmasına yardımcı olur.

İzleme Kodları (Tracking Codes) - İzleme kodu, bir web sitesinin üstbilgi, altbilgi veya teşekkür sayfasında en sık kullanılan kaynak kodu veya komut dosyasını ifade eder. İzleme kodu, veri toplama amacıyla yazılım araçlarına bilgi iletir. Google AdWords ve Analytics, kullanıcı site bilgilerini izlemek için izleme kodlarını kullanır.