fbpx

Reddit Pazarlama (Reddit Marketing) - Reddit pazarlaması, pazarlamacıların bağlantıların, içeriğin sunulmasıyla ağ oluşturmasına ve Reddit kullanıcılarıyla görüşmeleri sürdürmesine olanak tanıyan çevrimiçi bir platformu ifade eder. Pazarlamacılar markalı AMAS oluşturabilir - Bana her şeyi sorabilir, Reddit reklamları oluşturabilir ve siteye dahil olabilir. Reddit, çeşitli ilgi alanları hakkında bilgi arayan girişimciler, işletmeler ve bireylerden oluşan bir topluluktur. Reddit pazarlaması, topluluk katılımı, reklamcılık ve soru ve cevaplarla nişlerinin ustası olma yoluyla istekli bireylere ulaşmak isteyen pazarlamacılar içindir. Reddit, ABD'de en çok ziyaret edilen dördüncü sitedir.

Rekabet Analizi – Competitive Analysis - Rekabet analizi, bir işletmenin ve rekabet ortamının analizini ifade eder. Dijital pazarlamada rekabet analizi, çevrimiçi rakiplerin analizini ifade eder. Bu analiz, rakiplerin güçlü ve zayıf yönlerini içerir. Pazarlamacılar ayrıca kendi güçlü ve zayıf yönlerini de analiz edebilirler. Demografi ve tüketicilerin pazar istekleri, konum iyileştirme için pazar yeri iş stratejileri, pazarlamacının veya işletmenin yeni pazarlara girmesini engelleyen engeller ve rakiplerin ve tüketicilerin işletmenin pazardaki yerini yok etmesini engelleyen caydırıcılar.

Reklam Uzantıları (Ad Extensions) - Reklam uzantıları, bir Google AdWords reklamına ilişkin ek bilgileri ifade eder. Bu ek bilgiler şirket adresi, açıklamalar, fiyatlandırma, incelemeler, tıkla ve ara, site bağlantıları ve uygulama indirmeleri şeklinde olabilir. Daha uzun reklamlar, arama sayfalarında reklam görünürlüğünü artırır ve genellikle daha yüksek bir tıklama oranı oluşturur.

Robots.txt - Robots.txt, bir web sitesinin sunucusunda depolanan ve arama tarayıcılarıyla iletişim kuran bir metin dosyasını ifade eder. Dizin oluşturma robotlarına (tarayıcılar) hangi dosya ve klasörlerin görüntülenebileceği ve web yöneticisinin görüntülemesini kısıtladığı dosya ve klasörler "söylenir". Robots.txt, bir web yöneticisinin dizine eklenen sayfalarını istedikleri sayfalarla sınırlı tutabilir.