fbpx
sss

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Reklam Yönetimi Nedir?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Hangi Platformlarda Reklam Yönetiyoruz?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Neyi ölçmeliyim?

Pazarlama ölçütlerine yönelik pratik bir yaklaşım, markanızın büyümesi için hangi temel performans göstergelerinin (KPI’ler) en önemli olduğunu belirlemeyi içermelidir. Başlangıç noktası olarak, trafik oluşturma, dönüştürme ve pazarlama maliyetleriyle ilgili ilerlemenizi yansıtan metrikleri göz önünde bulundurun ve bunları aylık olarak izlemek için bir gösterge tablosu oluşturun.

Google Analytics benim için ne yapar?

Google Analytics, kullanıcıların web sitenizi nasıl bulup kullandıkları hakkında size bilgi veren ücretsiz bir web sitesi analiz platformudur. Google Analytics ile, çevrimiçi pazarlamanızın yatırım getirisini izleyebilir ve bilinçli kararlar vermek için önemli ölçümleri inceleyebilirsiniz. Google Analytics’in çoğu, verileri edinme, davranış ve dönüşümler olarak sınıflandırır.

Profesyonel bir metin yazarına ihtiyacım var mı?

Profesyonel pazarlama yapmak istiyorsanız profesyonel bir metin yazarına ihtiyacınız var. Bir metin yazarının rolü, içerik odaklı dijital medya dünyasında her zamankinden daha önemlidir. İyi yazılmış metin markaları oluşturur, okuyucuyla bağlantı kurar ve eyleme geçmeleri için ilham verir.

Markamı nasıl farklılaştırırım?

Bu karmaşık sorunun basit cevabı değer yaratmaktır. Müşterilerinize duygusal düzeyde yankı uyandıran bir söz belirlemeli ve iletmelisiniz. Şu soruyla başlayın: Hizmet ettiğimiz kişilerin yaşamlarını nasıl iyileştirebiliriz?

Videoya ihtiyacımız var mı?

Pazarlamacıların videoyu bu kadar sevmesinin nedeni, çevrimiçi tüketicilerin onu sevmesidir. YouTube’da her gün bir milyar saatten fazla video tüketiliyor. Video, esnek ve ilgi çekici bir içerik formatıdır. Birden çok platformda paylaşmak kolaydır. Akıllı telefonlar ve dijital düzenleme, video oluşturmayı çok daha kolay hale getirdi, bu nedenle yüksek yatırım getirisi potansiyeli harika.

Harekete geçirici mesaj nedir?

CTA(Call to Action) izleyiciye belirli bir eylemi gerçekleştirmesi talimatını veren bir istemdir. “Şimdi Satın Alın” gibi bir harekete geçirici mesaj genellikle bir komut olarak yazılır. Dijital pazarlamada bir CTA genellikle bir düğme veya bağlantı şeklini alır.

Bir e-posta bültenine ihtiyacım var mı?

Abonelerinize yeni içerik haberleri, yeni ürünler (veya iyileştirmeler), etkinlikler vb. ile düzenli güncellemeler göndermek akıllıca olacaktır. Sadece bir haber bülteni sunarak e-posta listenizin hızlı bir şekilde genişlemesini beklemek akıllıca değildir.

Başlamak için bir e-posta listesi satın almalı mıyım?

Sadece paranızı boşa harcamak ve SPAM işine girmek istiyorsanız. Çoğu e-posta servis sağlayıcısı, satın alınan listeleri kullanmanıza izin vermez. E-postanızı organik olarak büyütmeniz gerekiyor. Küçük bir gerçek müşteri listesi, geniş bir rasgele müşteri listesinden daha değerli.

E-posta ile pazarlama hala etkili mi?

E-posta her zamankinden daha güçlü. Herhangi bir sosyal medyadan daha popüler. Daha özeldir. Daha kişisel. Daha güvenilir. Çoğu kişi e-postaya güvenir ve gelen kutularını her gün birkaç kez kontrol eder. Size gerçekten pazarlama izni veren kişilerle doğrudan iletişim kurmak istiyorsanız, e-posta pazarlama çok önemlidir.

Markamı sosyal medyada nasıl kontrol edebilirim?

Markanız artık hedef kitlenizin elinde. Onun hakkında söylenenleri “kontrol edemezsiniz”. Ancak sohbetlere katılabilir, müşterilerinize değer verdiğinizi gösterebilir ve değer katabilirsiniz.

İş tamamlandıktan sonra destek veriyor musunuz?

Tek seferlik çalışmalar sonrasında yapılan işle ilgili karşılaşılan sorunları gidermek için elimizden geleni yapıyoruz. Konu yaptığımız işle ilgili olmasa bile destek vermek için her zaman sizin yanınızda olmaya çalışıyoruz.

Sözleşme yapıyor musunuz?

Her çalışma iş sözleşmesi ve gizlilik sözleşmesi ile güvence altına alınır. Karşılıklı beklentiler, sorumluluklar ve yükümlülükler bu sözleşmede belirtilir.

Best Practices for Keyword Density
Google has said for years that the most important single factor to them is high quality content. Now more than ever, they have the ability.
Social Media’s Role in SEO
Google has said for years that the most important single factor to them is high quality content. Now more than ever, they have the ability.
Ödeme koşulları nasıldır? Vadeli ödeme yapmak mümkün müdür?

Tek seferlik projelerde ilk ödeme sözleşme imzalandıktan sonra yani iş başında yapılır. Geri kalan ödeme ise iş tamamlandıktan sonra yapılabilir.

Düzenli hizmetlerde fiyat artışı olur mu?

Verilen hizmetin iş yükünde dramatik bir değişiklik olmadığı sürece bir yıllık süreyle fiyat değişikliği olmaz. Bir yılın sonunda ise karşılıklı olarak değerlendirmeler yapılır ve anlaşma yenilenir.

Yazılım projelerinde sunucu maliyeti gibi ek ödemeleri oluyor mu?

Web yazılım projelerinde alan adı ve sunucu maliyetleri fiyata dahil değildir. Ek olarak projelerde kullanılacak araçlar için de ek maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu maliyetler proje başında teklif ile birlikte sunulur ve iş başladıktan sonra herhangi bir sürpriz ödeme ile karşılaşmazsınız.

Projelerde fiyatlandırma neye göre değişiyor?

Fiyatlandırma yaparken istekleriniz doğrultusunda ihtiyaç duyulan çalışma süresi üzerinden hesaplama yapıyoruz. Çok özel ve uzun uğraş gerektiren istekler olmadıkça paket fiyatlarının üstünde teklifler yapmamaya gayret ediyoruz.

Yeni iş fikrim çok büyük olacak, belki bir sonraki Facebook. Yardım edebilir misin?

Hayır. Facebook, Amazon ve Twitter gibi web siteleri standart web siteleri gibi değildir. Sadece web sitesini yayına sokmak için yüzlerce veya binlerce saat çalışma gerektirirler. Web sitesinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için günde 24 saat hazır bir geliştirici ekibine ihtiyacınız olacağını belirtmiyoruz bile.

Gerçekten bir web sitesine ihtiyacım var mı?

Hayır. Başa çıkabileceğinden daha fazla müşteriniz varsa ve artık istemiyorsanız bir web sitesine ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, işi genişletmek, daha fazla bilgiye ulaşmak veya alanınızdaki kişilere erişmek istiyorsanız, bir web siteniz olmalıdır.

Google’ın ilk sayfasına görüntülenmek ne kadar sürer?

Değişir. Arama motorları her zaman gereksinimlerini değiştirdiği için bu sorunun net bir cevabı yoktur. Ancak, bazı müşterilerimiz için lansmandan sonraki 2 gün içinde ana anahtar kelimeleri için ilk sayfaya ulaştığımız olduğu gibi Google’ın onları ilk sayfada göstermesi için 2-3 ay gibi bir sürenin gerektiği web sitelerimiz de oldu.

Bununla birlikte, ana anahtar kelimeleriniz için Google’ın ilk sayfasına gireceğinizin garantisi yoktur. Rakiplerinizden bazıları büyük pazarlama bütçelerine sahip olabilir veya yıllardır orada olabilir.

İnternet sitem mobil uyumlu olacak mı?

Evet. Web siteniz tüm cihazlarda harika görünecek. Bunun için ekstra ücret almıyoruz. Standart olarak her cihaza uyumlu olarak tasarlıyoruz.

Zaten bir web sitem var, değiştirmek ne kadar kolay?

Zaten bir web siteniz varsa. Bu harika. Bu, yeni web sitenizi diğer web siteniz hala yayındayken oluşturabileceğimiz anlamına gelir. Yayına girmeye hazır olduğumuzda ve yeni siteden memnun olduğunuzda, eski siteyi yenisiyle değiştirebiliriz. Yeni web sitesinin görünür hale gelmesi 10 dakika kadar sürebilir. Bu, trafik rakamlarında neredeyse hiç düşüş fark etmeyeceğiniz anlamına gelir.

Ne bildiğimi bilmeden web sitemin metnini nasıl yazabilirsiniz?

Başlamadan önce size bir dizi soru soracağız, ardından pazarınızı araştıracak ve web siteniz için bir dizi sayfa önereceğiz. İnsanları iletişime geçmeye teşvik eden ilgi çekici kelimeler oluşturmak için bilmemiz gereken her şeyi öğreneceğiz.

Metinleri benim için yazar mısınız?

Seçtiğiniz pakete göre içeriğiniz uzman içerik yazarlarımız tarafından SEO uyumlu olarak hazırlanabilmektedir.

İnternet sitemde kaç sayfa olacak?

Seçtiğiniz pakete ve ihtiyacınıza göre sınırsız sayıda sayfaya sahip olabilirsiniz.

İnternet sitemde bir e-posta kayıt formu olmasını istiyorum? Bunu nasıl yapabiliriz?

Web sitenizi tasarladığımızda, bir e-posta kayıt formu da dahil olmak üzere istediğiniz tüm özellikleri geliştireceğiz. Tüm web sitelerimizi sıfırdan tasarlarken, web sitenizin stiline ve markanıza uyduğundan emin olacağız.

İhtiyacınız olan şey, Aweber, Mailchimp veya Convert Kit gibi bir e-posta pazarlama platformudur. Müşterinin özel verilerini toplarken en iyisi bunlar gibi güvenilir bir üçüncü taraf hizmetine yatırım yapmaktır. Bunu sizin için ayarlayabiliriz, ancak bu servisler de ücretlidir.

Ya internet sitesini hiç yönetmek istemiyorsam? Hepsini benim için yapabilir misiniz?

Evet, ihtiyaçlarınıza uygun e-ticaret danışmanlık paketini seçebilirsiniz. Ayda kaç saate ihtiyacınız olduğuna göre paket seçer ve yola bu şekilde devam ederiz.

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Sitenizin Arama Mototu Optimizasyonu (SEO) çalışmalarını yapıyor, ihtiyaç duyduğunuz ürün, kategori, blog yazıları gibi içeriklerinizi belli bir stateji doğrultusunda üretiyoruz.

Nasıl Google'da Üst Sıralarda Çıkılır?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Tüm sosyal medya kanallarınızın paylaşım stratejileri, içerik yönetimleri ve aksiyon aşamlarında ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri sizlere sağlıyoruz.

Hangi Hesapları Yönetiyoruz?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Influencer Pazarlaması

Instagram başta olmak üzere sosyal medya mecralarındaki alanınıza en uygun influencerlar ile markanızı buluşturuyor, en verimli çalışmaların yapılmasına imkan tanıyacak pazarlama kampanyalarını hayata geçiriyoruz.

Influencerlar ile Çalışmak Gerçekten Faydalı mı?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

E-posta Pazarlaması

Instagram başta olmak üzere sosyal medya mecralarındaki alanınıza en uygun influencerlar ile markanızı buluşturuyor, en verimli çalışmaların yapılmasına imkan tanıyacak pazarlama kampanyalarını hayata geçiriyoruz.

Influencerlar ile Çalışmak Gerçekten Faydalı mı?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Grafik Tasarım Neyi Kapsar?

Instagram başta olmak üzere sosyal medya mecralarındaki alanınıza en uygun influencerlar ile markanızı buluşturuyor, en verimli çalışmaların yapılmasına imkan tanıyacak pazarlama kampanyalarını hayata geçiriyoruz.

UI/UX Tasarımı Nedir?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Dijital Dünyada Rekabete
Hazır Mısınız?