fbpx

Dijital Reklam Yönetimi Nedir?

Dijital reklamcılık, çeşitli çevrimiçi ve dijital kanallar aracılığıyla kullanıcılara promosyon içeriği sunma uygulalarına verilen isimdir.

Dijital reklamcılık, sosyal medya, arama motorları, web siteleri ve dijital olarak erişilebilen diğer herhangi bir program gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla tanıtım materyallerinin yayınlanması sürecidir. Tüketiciler zamanlarının çoğunu internette geçiriyorlar, bu nedenle dijital reklamcılık, işletmenizi doğrudan hedef kitlenizin olduğu yere götürmenize yardımcı olur.

Hangi Platformlarda Reklam Yönetiyoruz?

Intagram, Google başta olmak üzere Criteo, Facebook, Twitter, LinkedIn ve TikTok gibi tüm reklam platformlarında reklamlarınızın etkili bir strateji çerçevesinde yönetilmesini sağlıyoruz.

Dijital Reklam Yönetimi

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), bir arama motorunun organik sonuçlarından gelen trafiğinin miktarını ve kalitesini artırmak için bir web sitesini veya web sayfasını optimize etme uygulamasıdır.

Nasıl Google'da Üst Sıralarda Çıkılır?

Google aramalarında üst sırada çıkmak için çok yoğun bir çalışma yapmak gerekir. Ancak kısa bir liste takip etmek gerekirse, Google’da üst sıralarda çıkmak için yapabilecekleriniz şöyle;

1. Yarışmak İstediğiniz Kelimeleri Belirleyin
2. Web Sitenizi Odak Anahtar Kelimeleriniz İçin Optimize Edin
3. Siteniz İçin İçerik Stratejisi Geliştirin
4. Bir Blog Stratejisi Geliştirin
5. Kaliteli Backlinklerin Peşinden Gidin
6. Sonuçları Analiz Edin, İçeriği İyileştirin ve İyi Stratejileri Tekrar Edin

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Tüm sosyal medya kanallarınızın paylaşım stratejileri, içerik yönetimleri ve aksiyon aşamlarında ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri sizlere sağlıyoruz.

Hangi Sosyal Medya Kanalını Seçmelisiniz?

Hangi sosyal medyanın sizin için doğru olduğu ürününüze, satş bölgenize ve bütçenize göre değişenlik gösterecektir. Bazı ülkelerde Pinterest gibi platformlar popülerken ülkemiz gibi pek çok ülkede kullanıcı hacmi yoktur. Giyim sektörü gibi sektörler için Instagram çok verimliyken kullanıcı deneyiminin önem kazandığı ürünlerde YouTube gibi video içerikleri daha verimlidir. Bu yüzden hangi platformda nasıl hareket edeceğiniz sektörel ve bölgesel analize göre seçilmelidir.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Influencer Pazarlaması

Instagram başta olmak üzere sosyal medya mecralarındaki alanınıza en uygun influencerlar ile markanızı buluşturuyor, en verimli çalışmaların yapılmasına imkan tanıyacak pazarlama kampanyalarını hayata geçiriyoruz.

Influencerlar ile Çalışmak Gerçekten Faydalı mı?

Influencer pazarlamasını diğer stratejilerden ayıran temel etmen belirli bir kitleye belirli bir mesajı doğrudan iletişim yolu ile iletebilmenizdir. Markalar kişilik oluşturarak müşterileri ile bağ kurmaya çalışmaktadır ancak İnfluencerlar bu aşamayı sizin için sağlar. Gerçek bir kişiden gerçek bir mesaj niteliği taşıdığı için müşterilere doğrudan hitab edebilir. Ayrıca bu mesaj sadece çalıştığınız İnfluencerları hedefler. Doğru kişiler ile çalışıldığında olabilecek en etkili reklam türü olabilir.

influencer-yonetimi

E-posta Pazarlaması

Kampanya, duyuru ve bilgilendirme gibi amaçlarla gönderilen tüm e-postalar e-posta pazarlaması kapsamı içerisinde yer alır.

E-posta Pazarlaması Hala Etkili Mi?

E-posta yolu ile pazarlama çalışmaları tüm dijital pazarlama faaliyetleri içerisinde hala önemli bir yere sahiptir. Özellikle maliyetlerin oldukça düşük olması sebebiyle dönüşüm başı maliyet açısından en verimli dijital pazarlama kanallarından biridir.

E-posta Pazarlaması

Grafik Tasarım Neyi Kapsar?

Grafik tasarım; yeteneğin, hayal gücü ile buluşarak fikir, düşünce veya iletilmesi istenen mesajın; teknoloji vasıtasıyla aktarılması sanatıdır. Dolayısıyla grafik tasarım teknoloji ile hazırlanan, online ve offline mecralarda kullanılan grafik sanatın tümünü kapsar.

UI/UX Tasarımı Nedir?

UX(User Experience), Kullanıcı Deneyimi için, UI(User Interface) ise Kullanıcı Arayüz için kullanılan kısaltmalardır.

UI Tasarımı, kullanıcıların gördükleri tasarımlardır. Örneğin, kullandığınız mobil uygulamaların ve internet sitelerin sayfa tasarımları UI tasarım kapsamındadır.

UX Tasarımı, kullanıcıların bir uygulamanın veya internet sitesini kullanırken deneyimlediği tüm süreçleri kapsar. Örneğin, bir e-ticaret sitesi üzerinden sipariş verirken sepete ekle butonunu bulma kolaylığınızdan aldığınız ürünü iade etme kolaylığınıza kadar tüm süreçler UX tasarımı ile iyileştirilebilir.

Grafik Tasarım
dijital pazarlama - reklam

Kimlerin Dijital Pazarlamaya İhtiyacı Var?

01
E-ticaret Satışı Hedefleyenler

E-ticaret sitesi üzerinden ürün satan ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen işletmeler

02
Talep Toplamayı Hedefleyenler

İnternet sitesi üzerinden form doldurtarak ya da telefon/mesaj yoluyla daha fazla talep toplamayı hedefleyen işletmeler

03
Marka Bilinirliğini Artırmak İsteyenler

Marka veya ürün bilinirliğini artırmak isteyen ve bu kapsamda uzun soluklu veya dönemseler çalışmalar yapmak isteyen işletmeler

01
E-ticaret Satışı Hedefleyenler

E-ticaret sitesi üzerinden ürün satan ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen işletmeler

02
Talep Toplamayı Hedefleyenler

İnternet sitesi üzerinden form doldurtarak ya da telefon/mesaj yoluyla daha fazla talep toplamayı hedefleyen işletmeler

03
Marka Bilinirliğini Artırmak İsteyenler

Marka veya ürün bilinirliğini artırmak isteyen ve bu kapsamda uzun soluklu veya dönemseler çalışmalar yapmak isteyen işletmeler

Dijital Dünyada Rekabete
Hazır Mısınız?