fbpx

E-posta Listesi Segmentasyonu (Email List Segmentation) - E-posta listesi bölümlendirme, bir e-posta abone listesini bölen veya bölümlere ayıran bir pazarlama tekniğini ifade eder. Teknik, pazarlamacıların potansiyel müşterileri ve müşterileri ile iletişime daha iyi odaklanmaları için kullanılır. Bir pazarlamacı, bir listeyi bölümlere ayırarak, listesindeki kişilere özel daha alakalı e-postalar gönderebilir.

E-posta Otomasyonu (Email Automation) - E-posta otomasyonu, e-postaları otomatik olarak göndermek için yazılım kullanan bir pazarlama sistemini ifade eder. Sistem, e-posta göndermek için tüketici satın almaları ve e-posta gönderimleri gibi tanımlanmış tetikleyicileri kullanır. Bir dizide kullanılmak üzere birden çok otomatik e-posta oluşturulabilir. Örneğin, bir müşteri bir ürün satın aldığında. Pazarlamacı bir "Teşekkür ederim" e-postası gönderebilir ve E-posta otomasyonu göndererek müşterinin elde tutmasını sağlayabilir, pazarlamacılara zaman kazandırır ve pazarlama hunisinde yardımcı olur.

E-posta Pazarlama (Email Marketing) - E-posta pazarlaması, potansiyel müşterileri ve müşterileri satışa dönüştürmek için e-posta kullanımını ifade eder. E-posta pazarlaması, pazarlamacıların markaları, malları ve hizmetleri hakkında pazara sunulan kişiselleştirilmiş bilgilerle potansiyel müşterilerini ve müşterilerini hedeflemesine olanak tanır.

E-Ticaret (E-Commerce) - E-Ticaret, Elektronik Ticareti ifade eder. Terim çevrimiçi işletmeleri sınıflandırır. Yaygın bir E-Ticaret işi, ürünleri doğrudan tüketicilere satan bir çevrimiçi perakendecidir. Bilgisayar ağları, ürün veya hizmetlerin ticaretini yapmak veya ticaretini kolaylaştırmak için kullanılır.

Etkileşim Oranı (Engagement Rate) - Etkileşim oranı, bir gönderiyle etkileşime giren takipçilerin veya görüntüleyenlerin yüzdesini ifade eder. Başka bir deyişle, etkileşim oranı, pazarlamacılara/yayıncılara, yayınlanan makaleleriyle ne kadar insanın etkileşime girdiğini gösterir. Kullanıcıların yorumları, paylaşımları, beğenileri vb. gibi çeşitli faktörler etkileşimi etkiler. Etkileşim oranı, sosyal medyayı analiz etmede güçlü bir şekilde kullanılan bir ölçümdür.

Etkinlik Pazarlaması (Event Marketing) - Etkinlik pazarlaması, promosyon etkinlikleri aracılığıyla bir markanın, ürünün veya hizmetin tanıtımını ifade eder. Pazarlama, temsilcilerin tüketicilerle doğrudan etkileşimini içerir. Etkinlik pazarlaması, deneyimsel pazarlama ve içerik pazarlamasının bir parçası olarak kabul edilir. Deneyimsel pazarlama, tüketicinin ilgisini çekmek ve izleyicinin ilgisini çekmek için kurumsal hikaye anlatımı sürecini takip eder.

Facebook Canlı (Facebook Live) - Facebook canlı, Facebook kullanıcılarına canlı video akışı özelliği sunan temel bir özelliği ifade eder. Facebook Live, kullanımı basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar, akıllı telefonlarından canlı video yayınına izin veren canlı yayın simgesine dokunur. Kullanıcılar ayrıca etkinlik için bir açıklama bırakabilir.

Facebook İşletme Sayfası (Facebook Business Page) - Bir Facebook işletme sayfası, bir pazarlamacının Facebook sosyal medya platformundaki işletme profili sayfasını ifade eder. Sayfa, kişisel bir Facebook sayfasına benzer; sadece bir iş profilidir. Yerel işletmeler, çevrimiçi pazarlamacılar ve girişimciler, markalarını, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için bir Facebook işletme sayfası oluşturabilir. Pazarlamacılar, durum güncellemeleri göndermek, bağlantı sağlamak, yorum yapmak, etkinlikleri duyurmak ve fotoğraf ve videoları görüntülemek için sayfalarını kullanabilir.

Facebook Kitle İstatistikleri (Facebook Audience Insights) - Facebook Audience Insights, pazarlamacıların demografi, coğrafya, tüketici satın alma davranışı ve daha fazlasıyla ilgili toplu bilgiler dahil olmak üzere hedef kitleleri hedeflemek için kullandığı bir Facebook aracını ifade eder. Facebook Audience Insights, pazarlamacılara Facebook'taki mevcut ve potansiyel müşterileriyle ilgili trendlere bir bakış sağlar.

Facebook Messenger Botları (Facebook Messenger Bots) - Facebook Messenger Bot, müşterilerle iletişim kurmak için yapay zeka kullanan bir parça yazılımı ifade eder. Başka bir deyişle, bot insan dilini anlar. Çoğu zaman zeka, anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini tanıyacak ve buna göre yanıt verecek şekilde programlanmıştır. Otomatik botlar, tüketiciler anında yanıt alabildikleri için müşteri hizmetlerinde, pazarlamada ve satışta devrim yaratmıştır.