fbpx

Bing Web Yöneticisi Araçları (Bing Webmaster Tools) - Bing web yöneticisi araçları, ücretsiz bir Bing hizmetini ifade eder. Hizmet, web yöneticilerine Bing dizin tarayıcısına web siteleri ekleme seçeneği sunar. Araçlar, kolay başvuru için kategorilere ayrılmıştır. Her biri, pazarlamacıların Bing arama sayfaları sonuçlarında başarılı olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hizmete katılmak için kaydolmak gereklidir. Araçlar, sitenin/sitelerin performansının kolay bir şekilde görüntülenmesi ve vurgulanması gereken alanları belirlemek için kişisel bir pazarlamacı panosunu içerir. Araçlar, web sitesi sahiplerine raporlama araçları, tanılama araçları ve bildirimler aracılığıyla site performansını anlamak ve analiz etmek için daha kolay bir yol sunar.

Canlı Yayın (Live Streaming) - Canlı akış, bir internet izleyicisine yayınlanan gerçek zamanlı, canlı videoyu ifade eder. Canlı akış için İnternet özellikli bir cihaz gereklidir. İnternet cihazları arasında masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve bir yayın platformu bulunur.

Ceza (Penalty) - Ceza, Google yönergelerini ihlal ettikleri için web yöneticilerine verilen bir ihlal anlamına gelir. Web yöneticileri, ihlali Search Console aracılığıyla alır ve sitenin arama motoru sonuçlarından kaldırılması kadar ciddi olabilir. Google, ceza kaldırılmadan önce sorunların düzeltilmesini şart koşuyor. Ceza kaldırıldığında, bir sitenin arama sonuçlarında önceki sıralamasına geri döneceğinin garantisi yoktur. Bir ceza, algoritmik bir cezaya da atıfta bulunabilir. Algoritmik bir ceza yanlış bir adlandırmadır; yani, Google'ın algoritması tarafından keşfedilen bir sorun nedeniyle site düşük performans gösteriyor olabilir. Algoritma cezası, bir Google cezası değil, bir sıralama sorunu olarak kabul edilir.

Çıkış Oranı (Exit Rate) - Çıkış oranı, web sitesi trafik analizinde kullanılan bir terimdir. Dijital pazarlamada çıkış oranı, başka bir siteyi ziyaret etmek için belirli bir site sayfasından aktif olarak ayrılan bir siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin yüzdesidir.

Dijital Pazarlama (Digital Marketing) - Dijital pazarlama, pazarlama tekniklerini İnternet gibi dijital teknolojilerle ilişkilendirmek için kullanılan bir terimi ifade eder. Terim, SEO, CRO, PPC, blog oluşturma, web tasarımı, içerik pazarlaması ve diğer tüm çevrimiçi pazarlama biçimleri gibi çevrimiçi pazarlama uygulamaları için kullanılır. İnternette reklamlarla video akışı da bir dijital pazarlama biçimi olabilir.

Dijital Pazarlama Araçları (Digital Marketing Tools) - Dijital Pazarlama Araçları: Dijital pazarlama araçları, pazarlamacıların hedeflenen, ölçülebilir iletişimlerle tüketicilere ulaşmasını sağlayan belirli dijital medya-bilgisayar yazılımı teknolojisini ifade eder. Dijital pazarlama araçları arasında SEO, etkileşimli çevrimiçi reklamlar, mobil pazarlama, isteğe bağlı e-posta ve sponsorluklar ve bağlı kuruluş pazarlaması gibi çevrimiçi ortaklıklar bulunur. Web analitiği, dijital pazarlama araçlarının kullanımıyla birleştirilir ve kampanya sonuçlarını izlemek ve görselleştirmek, veri toplamak ve pazarlamacıları kullanıcıların çevrimiçi etkinlikleri, IP adresleri ve arama anahtar kelimeleri hakkında bilgilendirmek için kullanılır. Pazarlamacılar, dijital pazarlama araçlarını ve web analitiğini birleştirerek, hedeflenen bir pazarlama kampanyası oluşturmak için toplanan bilgileri daha iyi kullanabilir.

Dijital Pazarlama Hedefleri (Digital Marketing Goals) - Dijital pazarlama hedefleri, ürün ve hizmetlerin spesifik, nicel ve etkileşimli pazarlaması için kullanılan bir terimi ifade eder. Pazarlama, tüketicileri belirlemek ve onlara ulaşmak için dijital teknolojileri kullanır. Tüketicileri müşteriye dönüştürmek, marka ve müşteri sadakati oluşturmak. Marka bilinirliğinin artması, müşterilerle etkileşim ve artan satışlar ile pazarlamacılar hedeflerine ulaşır.

Dijital Pazarlama Hizmetleri (Digital Marketing Services) - Dijital pazarlama hizmetleri, bir dijital pazarlama şirketini veya sağlayıcısını ifade eder. Dijital pazarlama hizmetlerine genellikle SEO hizmetleri, şirketler veya sağlayıcılar denir. Web siteleri, SEO, PPC, içerik pazarlaması ve sosyal medya gibi dijital kanallar aracılığıyla işletmeleri çevrimiçi olarak tanıtmak için çevrimiçi pazarlama uzmanlarıdır.

Dijital Pazarlama Hunileri (Digital Marketing Funnels) - Dijital pazarlama hunileri, beş aşamalı bir tüketici satın alma sürecini ifade eder. Beş aşama; marka, ürün veya hizmete maruz kalma; keşif; değerlendirme; dönüştürme ve müşteri ilişkileri - elde tutma ve sadakati içerir. Maruz kalma, SEO, içerik pazarlaması, afişler, PPC ve aşağıdakileri/topluluğu içerir. Keşif, tüketicilerin markayı, ürünü veya hizmeti bulduğu zamandır. Dikkate alma, tüketicilerin bir satın almayı düşünmeye başladığı zamandır. Dönüşüm, satın almadır ve müşteri ilişkisi, pazarlamacının marka tutma ve marka sadakati yaratma takibidir. Başarılı pazarlama hunilerinin tamamlanması, müşteri sadakati yaratır ve müşterileri tekrar eder.

Dijital Pazarlama İlişkilendirme Modelleri (Digital Marketing Attribution Models) - Dijital pazarlama ilişkilendirme modelleri, bir pazarlamacının, hedeflerine ulaşan belirli kullanıcı eylemlerini tanımlamasını ifade eder.Örnek olarak bir satışa yol açan adımlar verilebilir. Pazarlamacılar, tüketici eylemlerini belirler ve her eylem için bir değer belirler. Pazarlamacılar, tüketici davranışlarını ve bir satışa yol açan adımların değerini daha iyi görselleştirebilir ve anlayabilir.