fbpx

Görüntülü Reklam Ağı (Display Network) - Görüntülü reklam ağı, pazarlamacıların sayfalarında reklam göstermesine olanak tanıyan bir web siteleri ve uygulamalar ağını ifade eder. Google AdWords, 2 milyondan fazla web sitesinden oluşan ve net tüketicilerin yüzde 90'ından fazlasına ulaşan bir görüntülü reklam ağıdır. Pazarlamacılar, anahtar kelimeler ve konular, web sayfası yerleşimi ve yeniden pazarlama gibi çeşitli kriterlere göre görüntülü ağdaki tüketicileri hedefleyerek reklamlar satın alabilir.

Gösterim Payı (Impression Share) - Gösterim payı, PPC reklamcılığında kullanılan bir terimi ifade eder. Terim, tüketici reklam görüntülemelerinin yüzdesini temsil eden bir ölçümü temsil eder - reklamın görülebileceği olası zamanlar üzerinden reklamın gerçek görüntülenme sayısı. Örneğin, PPC kampanyasının gösterim payı yüzde 50 ise, reklam 10 olası seferden 5'inde gösterildi.

Gösterimler (Impressions) - Gösterimler, Tıklama Başına Ödeme reklamlarında kullanılan bir terimi ifade eder. Gösterim terimi, bir PPC reklamının tüketicilere gösterilme sayısını temsil etmek için kullanılır.