fbpx

Dijital Pazarlama Önerisi (Digital Marketing Proposal) - Dijital pazarlama teklifi, bir işletme veya satış görevlisi tarafından bir tüketiciye sağlanan bir marka, ürün veya hizmet bilgileri ve fiyatlandırma anlamına gelir. Dijital pazarlamada, bir tüketicinin veya işletmenin satın almakla ilgilendiği ürün ve hizmetler hakkında belirli bilgiler ve fiyatlandırma sağlamak için bir teklif kullanılır. Teklifler, bir satışa yol açmak için kullanılır. Pazarlamacılar veya bir satış görevlisi, belirli bir zaman dilimi için tekliflerini onurlandıran bir son kullanma tarihi içeren bir teklif hazırlayacaktır.

Dijital Pazarlama Otomasyonu (Digital Marketing Automation) - Dijital pazarlama otomasyonu, pazarlama eylemlerini otomatikleştirmek için tasarlanmış mevcut yazılımları ifade eder. Pazarlamacılar genellikle e-posta kampanyaları, sosyal medya ve diğer web sitesi eylemleri gibi tekrarlayan görevleri otomatikleştirir. Pazarlama otomasyonu ile iş görevleri daha yönetilebilir olurlar ve daha az zaman alırlar. Pazarlama otomasyonu, çevrimiçi işletmelerin satın alıp satmasına ve tüketicileri müşterilere dönüştürmesine olanak tanır.

Dijital Pazarlama Panosu (Digital Marketing Dashboard) - Dijital pazarlama panosu, pazarlamacılara çevrimiçi pazarlama faaliyetleriyle ilgili değerli bilgiler sağlayan bir yazılımı ifade eder. Dijital pazarlama faaliyetleri birden fazla kanalı kapsar. Gösterge tabloları, olası satış yaratma istatistiklerine ve aylık hedeflere yönelik ilerlemeye odaklanır.

Dijital Pazarlama Planı (Digital Marketing Plan) - Dijital pazarlama planı, yapılandırılmış bir dijital pazarlama tanıtım planını ifade eder. Plan stratejiktir ve markayı, ürünleri ve hizmetleri tanıtmak için kullanılır. Dijital teknolojiler, en iyi dönüşüm oranı için pazarlamacının ideal hedef kitlesine tanıtım yapmak için kullanılır.

Dijital Pazarlama Raporu (Digital Marketing Report) - Dijital pazarlama raporu, pazarlamacılar tarafından kampanya içgörüsü için temel metrikleri izlemek için kullanılan bir raporu ifade eder. Dijital pazarlama raporları, pazarlamacıların kampanyalarının güçlü ve zayıf yönlerini etkili bir şekilde ölçmelerine yardımcı olur. Pazarlamacılar, hedeflerini ve pazarlama hedeflerine ulaşmak için kullanılan çabaları içerebilir. Raporlar, toplam pazarlama erişiminin %x oranında artması ve doğrudan site trafiğinin %x oranında artması gibi çeşitli verileri içerebilir. Grafikler ve grafikler de eğilimleri ve bağlamı göstermek için kullanılır. Kaynağa, sayfa görüntülemelerine, pazarlama erişimine vb. göre olası satışların tümü izlenebilir ve görselleştirilebilir. Pazarlama kampanyaları SEO, sosyal medya, PPC ve e-posta pazarlama kampanyaları ile ayrılabilir.

Dijital Pazarlama Reklamcılığı (Digital Marketing Advertising) - Dijital pazarlama reklamcılığı, dijital teknolojileri pazarlama ile ilişkilendirmek için kullanılan bir terimi ifade eder. Pazarlamacılar, markayı, ürünleri ve hizmetleri tanıtmak için dijital pazarlama reklamcılığına girerler. Çoğu zaman, terim çevrimiçi ve cep telefonu pazarlamasına atıfta bulunur. Dijital pazarlama reklamcılığına genellikle dijital pazarlama denir.

Dijital Pazarlama Segmentasyonu (Digital Marketing Segmentation) - Dijital pazarlama segmentasyonu, geniş bir tüketici veya iş pazarından müşterileri, tüketicileri ve potansiyel müşterileri alt gruplandırmaya yönelik bir pazarlama stratejisini ifade eder. Grupları sınıflandırmak için özellikler kullanılır. Karakteristikler, geçmiş satın almalar, bir ürün veya hizmet hakkında bilgi talep etme, ortak ilgi alanları, yaşam tarzları vb. gibi ortak özelliklere dayanır. Müşterileri ve tüketicileri segmentlere ayırmak, pazarlamacıların yüksek getiri gruplarına daha iyi odaklanmasını sağlar - müşteriler, tüketiciler ve muhtemel işletmeler. satın alma ve daha yüksek büyüme potansiyeline sahiptir.

Dijital Pazarlama Stratejileri (Digital Marketing Strategies) - Dijital pazarlama stratejileri, yapılandırılmış pazarlama planlarını ifade eder. Pazarlamacılar, faydalı sonuçlar için PPC ve içerik pazarlaması gibi dijital pazarlama tekniklerini kullanarak dijital pazarlama kampanyalarını stratejik olarak planlar. Dijital pazarlama stratejileri, pazarlamacıların pazarlama hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan pazarlama eylemleri olarak kabul edilir; ve bu hedeflere ulaşmak için çevrimiçi kanallar kullanılmaktadır. Dijital pazarlama kanalları, ücretli, organik ve sahip olunan medyayı içerir.

Dijital Pazarlama Taktikleri (Digital Marketing Tactics) - Dijital pazarlama taktikleri, hedeflenen kitlelere ulaşmak için kullanılan dijital teknikleri ifade eder. Pazarlamacılar, marka bilinirliği oluşturmak ve sosyal medyaya katılmak için içerik ve anahtar kelime açısından zengin web siteleri oluşturma, içerik pazarlama ve PPC kampanyaları gibi çeşitli teknikler kullanır. Dijital pazarlama taktikleri arasında SEO, sosyal medya pazarlaması, e-posta listesi yönetimi, anahtar kelime/rekabet analizi, itibar yönetimi ve makale yazma ve blog oluşturma yer alır.

Dijital Pazarlama Temel Performans Göstergeleri (KPI’lar) - Dijital pazarlama KPI'ları (Anahtar Performans Göstergeleri), pazarlama kampanyası performanslarını izlemek ve ölçmek için değerlerin kullanımını ifade eder. KPI'lar, bir pazarlamacının pazarlama stratejisinin bir parçasıdır. Değerler, üretkenlik ve finansal yapılar dahil olmak üzere farklı iş alanlarına atanabilir. Pazarlama ekipleri, gelecekteki pazarlama stratejilerini planlamak için KPI'lar oluşturur. Bir pazarlama stratejisi oluşturmada en etkili olacak göstergeleri seçmek için iş alanları ve hedef hedeflere öncelik verilir. Metrikler ve veriler, gelecekteki kampanya performanslarını tahmin etmek için kullanılır.