fbpx

Twitch Reklamcılığı (Twitch Advertising) - Twitch reklamcılığı, Twitch interaktif platformunda pazarlamayı ifade eder. Twitch, bir oyuncu platformu olarak bilinir. Site, pazarlamacılara standart IAB görüntülü ve video medyasının yanı sıra yerel ve özel reklamlar sağlar. Site, Amerika'daki bin yıllık erkeklerin yüzde 50'sinden fazlasına ulaşıyor. Reklamcılar, Twitch oyuncuları ve kullanıcıları ile etkileşime giren reklamlar oluşturabilir.

Ücretli Reklam (Paid Advertising) - Ücretli reklamcılık, ücretli reklam ve yayın yerleşimlerini ifade eder. Çevrimiçi ücretli reklamcılık, PPC reklamcılığını, görüntülü reklamları ve markalı içeriği içerir. Ücretli reklamcılık, gelir artışı ve marka bilinirliği oluşturan stratejik pazarlamadır. Başka bir deyişle, ücretli reklam organik reklam değildir. Pazarlamacılar, reklamlarının ve içeriğinin görüntülenmesi için ödeme yapar.

UTM Takip Kodu (UTM Tracking Code) - UTM izleme kodu, özel bir URL'ye ekleyebileceğiniz basit bir kod anlamına gelir. Kod, bir kaynak, aracı ve kampanya adını izlemek için kullanılır. UTM takip kodları ile pazarlamacılar, Google Analytics ile site ziyaretçilerinin varış kaynağını ve kampanyasını bilirler.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler (Long Tail Keywords) - Uzun kuyruk anahtar kelimeler, daha uzun olan ve bir kullanıcı arama sorgusunu eşleştirmede daha spesifik olan bir anahtar kelime öbeği anlamına gelir. Uzun kuyruklu bir anahtar kelime, kısa anahtar kelime öbekleri kadar sık ​​aranmaz; ancak, arandığında daha yüksek bir arama amacına sahiptir. Pazarlamacılar için uzun kuyruk anahtar kelimeler avantajlıdır çünkü çoğu zaman anahtar kelimeyi kullanırken daha az rekabet vardır.

Video Pazarlama (Video Marketing) - Video pazarlama, videoyu reklamcılıkla bütünleştiren bir pazarlama stratejisini ifade eder. Video pazarlama, müşteri referansları, nasıl yapılır videoları, etkileşimli videolar, canlı akış etkinlikleri ve video reklamları gibi çeşitli tanıtım türleri için kullanılır.

Web Seminerleri (Webinars) - Web seminerleri çevrimiçi bir seminere atıfta bulunur. Web semineri veya çevrimiçi seminer, marka, ürün veya hizmetle ilgilenen net izleyicilerden oluşan bir kitleyi bilgilendirmek, eğitmek veya satmak için oluşturulabilir. Pazarlama web seminerleri genellikle bir pazarlamacının web sitesinde bir kayıt formu veya sunumu görüntülemek için e-posta içerir. Çalışan web seminerleri çoğunlukla işveren veya onların eğitim ekipleri aracılığıyla yapılır.

Web Sitesi Analitiği (Website Analytics) - Web sitesi analitiği, web sitesi ziyaretçi davranışını daha iyi anlamak için web verilerinin analizini ve raporlanmasını ifade eder. Belirli veriler, web sayfalarında kullanıcı davranışının bilinçli bir şekilde anlaşılması için ölçülür ve analiz edilir. Çeşitli veriler, bir ziyaretçinin bir sayfada geçirdiği süreyi, bir web sitesi sitesini ziyaret edenlerin sitedeyken kaç sayfasını ziyaret ettiğini, sitede ne kadar kaldıklarını ve siteye nasıl geldiklerini içerir, bunların tümü web sitesi için ölçülür ve analiz edilir. analitik.

XML Site Haritası (XML Sitemap) - XML site haritası, bir web sitesinin tüm ilgili sayfalarını, dosyalarını, gönderilerini vb. kategorilere ayırmak için kullanılan bir XML belge biçimini ifade eder. Bir XML site haritası, arama motoru tarayıcı botlarının bir web sitesinin sayfalarını tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bir web sitesi yol haritası olarak kabul edilebilir.

Yatırım Getirisi (ROI – Return On Investment) - ROI, Yatırım Getirisi'nin kısaltmasını ifade eder. Bir reklamverenin pozitif bir YG'ye sahip olması için, reklamverenin kampanya için cepten yaptığı harcamalardan daha yüksek bir gelire sahip olması gerekir. Başka bir deyişle, bir pazarlamacı kampanyadan harcadıklarından daha fazla para kazanmalıdır.

Yeniden Pazarlama (Remarketing) - Yeniden pazarlama(remarketing), ürünü görüntüledikten veya bir web sitesini ziyaret ettikten sonra tüketicilere gösterilen bir tür ücretli reklam anlamına gelir. Bir tüketici bir siteyi ziyaret ettiğinde, bir "çerez" veri toplar ve ziyaretin verilerini ziyaretçinin tarayıcısında saklar. Bir ziyaretçi başka bir siteyi ziyaret ettiğinde veya internette gezinirken, çerez, yeniden pazarlama reklamlarının görüntülenmesine izin verebilir. Yeniden pazarlama reklamları, markayı veya ürünü tüketicilerin zihninde tutma ve onları mal veya hizmetleri satın almak üzere sitelerine geri döndürme girişimleridir.