fbpx

Pinterest Pazarlama - Pinterest pazarlaması, Pinterest sosyal medya platformunda pazarlamayı ifade eder. Reklamcılar platforma görseller yerleştirir ve “Pinners” adı verilen kullanıcılar, daha sonra kullanmak üzere bağlantılar, açıklamalar ve görseller içeren pinleri çeşitli panolara kaydeder. Pazarlamacılar, tüketicilerin ürünlerini sosyal medya platformu aracılığıyla keşfetmeleri için resimler ve bağlantılar içeren "pinler" yükleyebilir. Pinterest'in 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Pinterest kullanıcılarının yüzde 98'i, Pinterest'te keşfettikleri yeni şeyleri denediklerini iddia ediyor. Araştırmalar ayrıca Pinterest kullanıcılarının yüzde 39'unun aktif alışverişçi olma olasılığının, piner olmayanlara göre daha yüksek olduğunu gösteriyor; ve Pinterest kullanmayan alışveriş yapanlardan yaklaşık yüzde 29 daha fazla harcama yapıyor.

Pinterest Reklamcılığı - Pinterest reklamcılığı, Pinterest sosyal medya reklam hizmetini ifade eder. Sosyal medya platformu, pazarlamacılara reklamları görüntülemek için ödeme seçeneği sunar. Pinterest reklamları normal Pinlere benziyor, yalnızca daha geniş bir Pinterest hedef kitlesine gösteriliyorlar. Pinners olarak da adlandırılan Pinterest kullanıcıları, daha sonra tekrar ziyaret etmek için pinleri çeşitli panolara kaydedebilir. Pin, tanıtılan bir pin olduğunda, kullanıcının takipçileri de reklamı kendi özet akışlarında görür.

Potansiyel Müşteri Yaratma(Lead Nurturing) - Müşteri adayı yetiştirme, satış hunisindeki potansiyel bir müşteriyi ifade eder. Tüketici, işletmeye veya markaya ilgi gösterdiği için lider olarak kabul edilir. Tüketicinin ürün veya hizmete olan ilgisi/iletişim yoluyla satın alma niyeti mevcuttur. İletişim bir aramayı, çevrimiçi form doldurmayı veya e-postayı içerir.