fbpx

Facebook Canlı (Facebook Live) - Facebook canlı, Facebook kullanıcılarına canlı video akışı özelliği sunan temel bir özelliği ifade eder. Facebook Live, kullanımı basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar, akıllı telefonlarından canlı video yayınına izin veren canlı yayın simgesine dokunur. Kullanıcılar ayrıca etkinlik için bir açıklama bırakabilir.

Facebook İşletme Sayfası (Facebook Business Page) - Bir Facebook işletme sayfası, bir pazarlamacının Facebook sosyal medya platformundaki işletme profili sayfasını ifade eder. Sayfa, kişisel bir Facebook sayfasına benzer; sadece bir iş profilidir. Yerel işletmeler, çevrimiçi pazarlamacılar ve girişimciler, markalarını, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için bir Facebook işletme sayfası oluşturabilir. Pazarlamacılar, durum güncellemeleri göndermek, bağlantı sağlamak, yorum yapmak, etkinlikleri duyurmak ve fotoğraf ve videoları görüntülemek için sayfalarını kullanabilir.

Facebook Kitle İstatistikleri (Facebook Audience Insights) - Facebook Audience Insights, pazarlamacıların demografi, coğrafya, tüketici satın alma davranışı ve daha fazlasıyla ilgili toplu bilgiler dahil olmak üzere hedef kitleleri hedeflemek için kullandığı bir Facebook aracını ifade eder. Facebook Audience Insights, pazarlamacılara Facebook'taki mevcut ve potansiyel müşterileriyle ilgili trendlere bir bakış sağlar.

Facebook Messenger Botları (Facebook Messenger Bots) - Facebook Messenger Bot, müşterilerle iletişim kurmak için yapay zeka kullanan bir parça yazılımı ifade eder. Başka bir deyişle, bot insan dilini anlar. Çoğu zaman zeka, anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini tanıyacak ve buna göre yanıt verecek şekilde programlanmıştır. Otomatik botlar, tüketiciler anında yanıt alabildikleri için müşteri hizmetlerinde, pazarlamada ve satışta devrim yaratmıştır.

Facebook Reklam Yöneticisi (Facebook Ads Manager) - Facebook Reklam Yöneticisi, pazarlamacıların Facebook sosyal ağ kampanyaları oluşturmak ve optimize etmek için kullandıkları bir Facebook aracını ifade eder. Pazarlamacılar reklam oluşturup yayınlayabilir, reklamları hedefleyebilir ve reklam performanslarını ve faturalandırma özetini, ödeme geçmişini ve ödeme yöntemi bilgilerini görme olanağı sunar.

Facebook Reklamcılığı (Facebook Advertising) - Facebook reklamcılığı, Facebook reklam ağını ifade eder. Facebook kullanıcıları, Facebook topluluğu içindeki tüketicilere ulaşmak için markalarını, ürünlerini ve/veya hizmetlerini pazarlayabilir. Facebook, pazarlamacının hedeflerine özel olacak şekilde tasarlanmış bir dizi reklam türü sağlar. Facebook reklamcılığı, izleyicilerin Facebook kullanıcı bilgilerinden elde edilen geniş demografik bilgiler üzerinde oluşturulma biçiminde benzersizdir. Google ve diğer reklam ağları anahtar kelimeler kullanır.