fbpx

Canlı Yayın (Live Streaming) - Canlı akış, bir internet izleyicisine yayınlanan gerçek zamanlı, canlı videoyu ifade eder. Canlı akış için İnternet özellikli bir cihaz gereklidir. İnternet cihazları arasında masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve bir yayın platformu bulunur.

Ceza (Penalty) - Ceza, Google yönergelerini ihlal ettikleri için web yöneticilerine verilen bir ihlal anlamına gelir. Web yöneticileri, ihlali Search Console aracılığıyla alır ve sitenin arama motoru sonuçlarından kaldırılması kadar ciddi olabilir. Google, ceza kaldırılmadan önce sorunların düzeltilmesini şart koşuyor. Ceza kaldırıldığında, bir sitenin arama sonuçlarında önceki sıralamasına geri döneceğinin garantisi yoktur. Bir ceza, algoritmik bir cezaya da atıfta bulunabilir. Algoritmik bir ceza yanlış bir adlandırmadır; yani, Google'ın algoritması tarafından keşfedilen bir sorun nedeniyle site düşük performans gösteriyor olabilir. Algoritma cezası, bir Google cezası değil, bir sıralama sorunu olarak kabul edilir.

Çıkış Oranı (Exit Rate) - Çıkış oranı, web sitesi trafik analizinde kullanılan bir terimdir. Dijital pazarlamada çıkış oranı, başka bir siteyi ziyaret etmek için belirli bir site sayfasından aktif olarak ayrılan bir siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin yüzdesidir.